tpl_pro.php

גיוס מקצה לקצה

תהליך גיוס מקצה לקצה המבוסס תובנות שלנו, מיושם בכל חלקי הארגון או בחלקים ספציפיים שלו במטרה להפחית עלויות ולקצר את משך הזמן עד לקליטת העובד, לצמצם עזיבות ולהגדיל פריון עבודה.

צרו קשר

יתרונות השירות לארגונים

לקוחות שבוחרים בשירות קצה לקצה (FULL RPO) נהנים משירות מנוהל בכל מחזור הגיוס של בארגון, החל מאיתור המועמדים וכלה באיוש מלא של הטאלנט הנבחר.

פתרון הוליסטי זה מייצר אחריות מרבית על התהליך על ידי פיתוח, יישום והטמעת אסטרטגיית הלקוח בגיוס.

על ידי ניהול מחזור הגיוס כולו, אנו מפנים את משאבי הארגון לעיסוק במצוינות ושימור עובדים ובנוסף עוזרים לארגון להתייעל על ידי צמצום אחוז התחלופה, שמירה על אחידות בתהליך הגיוס, פיתוח מקורות גיוס בהסתכלות רחבה לפי תחום ואזור גיאוגרפי וצמצום פעילות כוח אדם בחברה.

הדגש שלנו הינו על חוויות משתמש (מועמד ולקוח) מיטבית על ידי יישום מושכל של נתונים ואוטומציה.

מה אנחנו מציעים? המודל שלנו

תהליך גיוס מלא המתחיל במציאת פער בכישרונות הנחוצים בתוך הארגון ומסתיים במילוי פער זה ביעילות. המודל שלנו מתמקד בששת השלבים המובילים לתוצאה הסופית: זיהוי פער, סורסינג, סינון קורות חיים, בחירת הכישרון המתאים על ידי כלי אבחון שונים, הצעת שכר ותהליך onboarding.

  • מודל מודולארי ותומך בכל אחת מאבני הדרך בתהליך הגיוס (סורסינג, סינון, ראיון טלפוני ואבחון ראשוני מרכזי הערכה/מבחני מיון, ראיון פרונטלי, ליווי מנהלים מגייסים, מבדקי אמינות ושיחות ממליצים)


  • נמדד לפי Service Level Agreement- SLA,. במטרה לבחון, לשקף ולייעל את מידת האפקטיביות של תהליך הגיוס ואת הצלחת הפעילות המנוהלת על ידינו.


  • צוות גיוס מקצועי, מתמחה וייעודי לארגון


  • גמישות תפעולית בהתאם לעומסים


תהליכי גיוס במיקור חוץ (RPO)

השירותים שלנו כוללים ניהול תהליך גיוס עובדים לארגונים במיקור חוץ. צוות מיומן מטעמנו מנהל את כלל מערך הגיוס בארגון, החל משלב ניהול מקורות הגיוס, דרך סינון ומיון המועמדים וכלה בתחילת עבודתם בארגון. השירות ניתן בתוך הארגון On-Site או מחוצה לו.

סורסינג

אנחנו מסייעים לארגונים להגדיל את מאגר הטאלנטים שלהם כדי להחיש את תהליך הגיוס ולהגדיל את הגיוון של כוח העבודה. אנחנו משתמשים בטכנולוגיה הטובה והחדשנית ביותר ומגייסים טאלנטים בכל שלבי האיתור, כולל טאלנטים פאסיביים, אקטיביים ומחפשי הזדמנויות.

סינון ראשוני וראיונות פרונטליים

קבלו גישה מהירה לטאלנטים בעזרת תובנות מבוססות נתונים ושיטות הגיוס הטובות מסוגן. אנחנו מזהים את המועמדים המתאימים עם המיומנויות הנדרשות, מבטיחים את התקשרותם למקום העבודה ובה בעת מעניקים חוויית מועמד מיוחדת במינה

תפעול גיוס

תהליך הגיוס הוא תהליך מורכב אשר מעורבות בו פעולות רבות, ממשקים מרובים וצורך בתיאום ודיוק מושלם בין כל המעורבים בתהליך. אנו מודעים לחשיבות המעטפת התומכת בתהליך הגיוס ומספקים את מיטב אופציות התפעול.

מניהול מבוזר לניהול מרוכז

בשלב הראשון נלמד ונמפה את המצב הקיים בארגון, נגדיר את הצרכים ונרכז את כל המידע תוך שימוש בטכנולוגיות מותאמות. בשלב השני ניצור מערך מבוקר ומנוהל המתבסס על נהלי עבודה מוסדרים ותהליכי בקרה ומדידה אחידים עבור כל שלבי הגיוס בכל יחידות הארגון. כל זאת תוך שימת דגש על שיפור והתייעלות מתמידים ומענה לצרכי הארגון המשתנים.

מרכז מידע ותפעול העובד

אנו מציעים שירותים ופתרונות בתפעול מגוון תחומי HR בארגון. מרכז השירות לעובד נותן מענה כפול הן לעובדי החברה והן למנהליה: • מענה לפניות עובדים בנושאי שכר, הטבות, פנסיה, רווחה, נוכחות • תמיכה במערכות HR למנהלים שונים באמצעות: מייל ,טלפוני, צ'אט. בנוסף אנו נספק לארגון שירותי ניהול מידע הכוללים ניהול ותחזור של בסיס הנתונים לאורך כל מחזור חיי העובד. שירותי ניהול מידע חשובים יותר מתמיד בעידן שבו המידע זורם בקלות, במהירות ובכמויות גדולות באופן תדיר.

גיוס לפרויקטים על פי דרישה

גמישות תפעולית זה שם המשחק! ככל שהצורך בזריזות עסקית מאיץ, ארגונים חייבים לבנות כוחות עבודה גמישים שיכולים לאמץ שינוי ולמנף חדשנות עם זיקה ללימוד מיומנויות הדור הבא. אנו ממטבים את תכנון הכישרונות, כדי ליצור כוחות עבודה גמישים שיכולים לאמץ שינוי ולמנף חדשנות וזריזות ארגונית באמצעות התאמה של אסטרטגיות הגיוס לצורך נקודתי או מתמשך של הארגון.